לפני שתתחיל לתהות באיזו דירה לבחור, תחילה עליך להחליט היכן לקנות אותה – מהיזם או מהבעלים. ההבדל בין השוק הראשוני למשני הוא די מוחשי מבחינת כסף, מבחינת נוחות ואיכות הדיור.

ראשית, נבחן את האפשרות לקנות בניין חדש. רעיון זה מאגד בתים בבנייה, בהם תוכלו לקנות דירה ישירות מהחברה במחיר מבצע. במקרה זה הצדדים מסכמים הסכם השתתפות בהון (DDU). על ידי בחירת דירה בבניין חדש וקנייה, תהפוך לבעל מניות – למעשה, אתה משקיע את כספך בבניית בית. בתמורה, אתה רוכש את הזכות לקבל דיור בתום העבודה.

מהם הקריטריונים לבחירת דירה בבניין חדש:

  • שלב הקמת המתחם;
  • אמינות היזם;
  • נגישות תחבורתית;
  • מצב אקולוגי;
  • רמת פיתוח תשתיות.

בואו נדבר קצת על שלב המוכנות של בניין חדש. בממוצע, בשלב החפירה, דירה תעלה 20-30% פחות מהדיור המוגמר. אך יחד עם זאת, ככל שהמועד האחרון קרוב יותר כך העלות למטר רבוע גבוהה יותר – הכי משתלם לקחת נדל”ן כבר עם תחילת המכירה, אך ישנם יותר סיכונים.

הדבר החשוב ביותר בבחירת דירה בבניין חדש הוא למצוא יזם אמין. עבודתו היא שקובעת את מועד יישום האובייקט ואיכותו. הקפד למצוא ולקרוא ביקורות חברות בפורומים. התבונן בעמוד הרשמי של היזם ובדוק את הפרויקטים האחרים שלו – אולי יש ביניהם בניינים חדשים מוכנים. אתה יכול אפילו לבקר באחד או יותר כדי להעריך את איכות העבודה האמיתית של הקבלנים. נדרשת תשומת לב מיוחדת לבדיקת מסמכים – היתרי בנייה, הצהרות פרויקט, חוזים וכו’.

דירות במתחמי מגורים בבנייה מכוונות בעיקר למי שמוכן לחכות 2-3 שנים לפני מסירת המתקן ולא מתיימר להיות מיושב במהירות. הקפידו לשים לב לחקר המיקום, כלומר רמת התשתית ופיתוח רשת התחבורה.

לעתים קרובות, בניינים חדשים מוקמים באזורים לא מפותחים ושוליים רחוקים, רחוק מבתי ספר, גני ילדים, מרפאות ומתקנים חשובים אחרים. האם אתה הבעלים של מכונית אישית? בדוק את מצב הכבישים המקומיים, הערך את העומס שלהם – שירותים מודרניים, כגון, למשל, מאפשרים לך לעשות זאת באופן מקוון. ישנה חשיבות גם לרמת הנוחות הסביבתית מכיוון שמגורים בדירה ליד מפעל או מזבלה אינה הבחירה הטובה ביותר.