שוק הדיור המשני נקרא לרוב בפשטות – דיור משני. זה פותח הזדמנויות רבות לבחור דירה בבתים של שנות בנייה שונות. זה יכול להיות גם פאנל סובייטי ישן או דיור לבנים, וגם מבנים מונוליטיים מודרניים. לרוב, מכירת דיור משני מתבצעת על ידי בעלי בתים – אנשים באופן אישי או באמצעות סוכנויות. עם זאת, ניתן למצוא גם דירות חדשות בבתים שזה עתה נבנו – יזמים עוסקים ביישומם. בשני המקרים יחול חוזה מכר סטנדרטי על הרכישה.

כיצד לבחור דירה בדיור המשני:

  • צרו קשר עם הסוכנות;
  • שקול הצעות באתרי אינטרנט;
  • שאל חברים;
  • פרסם מודעות.

באפשרותך להפקיד את חיפוש הדירה בידי מתווכים או להתחיל לבחור נדל”ן בעצמך באמצעות שירותי אינטרנט. אם החלטתם על האזור בו ברצונכם לשכור דיור, תוכלו להדפיס את כוונת הרכישה ולהעלותו על לוחות המידע בתחנות ובכניסות של בתים ספציפיים.

זוהי שיטה יעילה, שמשמשת לעתים קרובות סוכנים שכירים. זה גם לא יהיה מיותר לשאול חברים ומכרים אם הם או מישהו מהמעגל הפנימי שלהם מוכרים נדל”ן: מפה לאוזן מוביל לעיתים קרובות לעסקאות מועילות הדדית.

בשוק המשני יש יותר דירות מאשר בניינים חדשים, אך העלות שלהן תהיה גבוהה יותר, מכיוון שמדובר כבר בדיור מוגמר. אחד היתרונות העיקריים של הדיור המשני הוא היכולת לבדוק את הדירה לפני הקנייה.

אל תזניחו אותו, במיוחד אם אתם בוחרים לינה בבית ישן. אם למוכר אין מה להסתיר, הוא יסכים בקלות לבדיקה. אתה מצידך דואג שזה מתאים לך.