בניינים רבי קומות מודרניים מגיעים לרוב לשלושים קומות ומעלה, אך איזו דירה עדיף לבחור – נמוכה יותר, גבוהה יותר או אי שם באמצע?

אם אתה חושב שההבדל הוא לא משמעותי, אנו נפסל את האמונות האלה: למעשה, יש להתייחס ברצינות לבחירת הרצפה. רמת הרעש בדירה, התאורה שלה, ואפילו העלות תלויה בה.

מאפייני בחירת דירה בהתאם לקומה:

  • קומות תחתונות (עד 4). דירות עליהן הן הרועשות ביותר והנצפות ביותר, כך שהעלות שלהן זולה יותר בממוצע ב -5%. בין היתרונות הברורים של הקומות התחתונות היא העצמאות הכמעט מוחלטת ממעליות.
  • קומות אמצעיות (4 עד 10). הם מבוקשים ביותר בגלל העובדה שבגובה כזה בקושי שומעים את הרעש מהרחוב. דירות בקומות אלה בהירות יותר מהדירות הנמוכות יותר ומציעות נוף רחב יותר מהחלונות.
  • הקומות העליונות (10 ומעלה). הפופולריות הממוצעת למדי נובעת מהתלות המוגברת שלהם במעליות והסיכונים הכרוכים בבטיחות האש. יחד עם זאת, הנוף הרחב ביותר של הסביבה נפתח מהדירות בקומות העליונות, והצלילים החיצוניים מצטמצמים לאפס.

האקולוגיה תלויה במידה מסוימת במיקום הדירה ביחס לקרקע. לדוגמא, החלק הגדול ביותר של חומרים מזיקים באטמוספירה מצטבר ברמה מהקומה הראשונה עד השישית. אם תבחר בדירה גבוהה יותר, האוויר יהיה נקי יותר – אלא אם כן, כמובן, מפעלים גדולים “מעשנים” בקרבת מקום.